راه حل جدید برای ثبت اطلاعات غواصی

راه حل جدید برای ثبت اطلاعات غواصی

در مقایسه با پیشرفت تکنولوژی در عصری که در آن هستیم، روشن می باشد که بحث dive-logging یا همان ثبت گزارش وقایع در غواصی، پیشرفت چندانی نداشته است. Deepblu با نوآوری بحث dive-logging را با استفاده از اتصال بیسیم و تکنولوژی دیجیتال برای عصر مدرن بازآفرینی کرده است.

از جلسه اول آموزش غواصی خود به یاد دارید که مربی ها بر روی اهمیت ثبت اطلاعات تمام دایوهایی که انجام می دهید تأکید ویژه ای دارند، قطعاً حق با آن هاست، گزارشات غواصی (dive-log) اطلاعات ثبت شده به صورت فیزیکی از تجربیات شما به عنوان یک غواص می باشند. این اطلاعات به شما کمک می کنند برای غواصی در آینده آمادگی بیشتری داشته باشید و به عنوان ابزار آموزشی مهارت های شما را در زیر آب افزایش می دهند و در نهایت این گزارشات، محلی برای ثبت و نگهداری خاطرات شما در زیر آب می باشند.
متأسفانه تعداد زیادی از افراد هنگامی که در غواصی پیشرفته تر می شوند دست از ثبت اطلاعات غواصی بر می دارند، حقیقت این است که نوشتن اطلاعات بر روی کاغذ و با خودکار کاری خسته کننده است و دفترچه های ثبت گزارش، حجیم و سنگین می باشند و برای جابه جایی خسته کننده هستند و به راحتی گم می شوند. در نتیجه در قیاس با تکنولوژی عصر امروز مشخص می باشد که بحث dive-logging در گذشته مانده است. 
مطالبی که گفته شد مسأله ای است که شرکت Deepblu برای ساخت سخت افزار غواصی COSMIQ و همچنین نرم افزار Deepblu در ذهن خود داشت. COSMIQ یک کامپیوتر غواصی چند منظوره برای غواص های اسکوبا و همچنین غواصی آزاد می باشد که این سخت افزار نسبت به کامپیوترهای مورد استفاده غواصی تفریحی امکانات بیشتری دارد. بعد از این که غواصی شما تمام می شود COSMIQ با استفاده از اتصال بلوتوث با تلفن همراه هوشمند شما همگام سازی می شود و به صورت بیسیم اطلاعات غواصی شما را به صورت مستقیم وارد نرم افزار Deepblu می کند – یک برنامه تلفن همراه که با استفاده از آن می توانید اطلاعات غواصی دیجیتال ثبت کنید، عکس های زیر آب خود را به اشتراک بگذارید، با همراهان خود در غواصی ارتباط داشته باشید و تجربیات غواصی خودتان را با تمام کاربران این برنامه به اشتراک بگذارید.
به طور کل Deepblu یک سیستم کامل ثبت اطلاعات غواصی است که به شما این امکان را می دهد تا ماجراجویی خود را بالای سطح آب هم ادامه دهید.
بیشتر از یک کامپیوتر غواصی:
چندمنظوره با سه حالت مختلف غواصی: اسکوبا، گیج (gauge) و غواصی آزاد، COSMIQ همچنین با نایتروکس سازگار می باشد، سطح اکسیژن آن بین 21 تا 40 درصد قابل تنظیم است. همچنین دارای تنظیمات سه درجه امنیت به صورت محافظه کارانه، معمولی و تصاعدی است. عملکرد dive-plan این امکان را می دهد تا غواص بتواند برنامه غواصی خود را از پیش تعیین کند و سطح نیتروژن باقی مانده را نیز بین دایوها در نظر بگیرد.
بالاتر از همه اینها COSMIQ تنها کامپیوتر غواصی می باشد که از نظر اقتصادی به صرفه است و دارای تکنولوژی بلوتوث ورژن 4 و برنامه جامع ثبت اطلاعات موبایل می باشد.
نرم افزار Deepblu کتاب های کاغذی ثبت اطلاعات را مطابق با دنیای پیشرفته امروز بازسازی کرده است، اطلاعات دیجیتالی روی این نرم افزار از لحاظ ظاهری جذاب می باشد و تعاملی و قابل انتشار و اشتراک گذاری است. غواص ها می توانند به اطلاعات خود عکس اضافه کنند، در مورد غواصی خود متن و داستان بنویسند و همراهان خود را در اطلاعاتشان تگ کنند و همچنین از مربیانشان در خواست کنند تا غواصی آن ها را اعتبارسنجی کنند.
در هنگام آپلود کردن اطلاعات از COSMIQ و اضافه کردن عکس  ها از دوربین دیجیتال، نرم افزار به طور خودکار اطلاعات زمان و عمق را همگام سازی می کند و یک پروفایل غواصی از آن ها می سازد که زمان و عمق دقیق را برای هر عکسی که گرفته شده مشخص می نماید. این پروفایل به صورت اسلاید قابل نمایش است و کاربران می توانند به راحتی تمام قسمت های غواصی و عکس ها را بر اساس زمان و عمق آن ها بررسی نمایند.
غواص ها می توانند اطلاعات غواصی خود را خصوصی نگه دارند، آن ها را با جامعه Deepblu به اشتراک بگذارند و یا حتی آن ها را به صفحه های اجتماعی دیگرشان ارسال کنند. هم اکنون نرم افزار Deepblu برای apple iphone و همچنین دستگاه های اندروید قابل استفاده است و کاربران می توانند این نرم افزار را در app store و یا google play store به صورت رایگان دریافت نمایند.
یک شبکه اجتماعی برای غواص های اسکوبا و آزاد:
شرکت Deepblu قصد دارد تا در ماه های آینده نرم افزار خود را به مقدار قابل توجهی گسترش دهد تا علاوه بر یک کلکسیون از اطلاعات دیجیتالی غواصی یک شبکه اجتماعی جامع برای غواص ها باشد.
اولین کاربرد این عملکردهای جدید اجتماعی تا هفته آینده طی یک به روزرسانی در نرم افزار iOS پیاده سازی خواهد شد که عملکردهای جدیدی نظیر بارگذاری ویدئو و پیغام دادن خصوصی فعال خواهند شد.
بزودی محصولات این شرکت توسط شرکت توسعه تجهیزات غواصی ایران عرضه خواهند شد ...