تمرین گردشی برای غواصی

تمرین گردشی برای غواصی

(توجه: در این مقاله منظور از تمرین گردشی همان تمرین با وزنه و بدن سازی می باشد.)
انجام تمرین و ورزش به روش گردشی راه حل بسیار مناسبی است تا سرانجام بتوانید سطح آمادگی جسمانی خود را برای شروع فصل غواصی بالا ببرید.
تمرین گردشی که روی قوی کردن عضلات و بالا بردن دوام آن ها تمرکز دارد، بدن را برای بازه بزرگی از فعالیت های ورزشی آماده می سازد و روی تمام ماهیچه های بزرگ و کوچک بدن تأثیر می گذارد. این نوع ورزش مکمل خوبی برای فعالیت های غواصی شما به شمار می رود و می توانید در روزهایی که  غواصی نمی کنید آن ها را انجام دهید، آن ها اگر درست انجام شوند سطح آمادگی جسمانی و تناسب اندام شما را بالا می برند و مانع آسیب دیدگی و خستگی بدن شما در هنگام غواصی می شوند، در ضمن در کنار تمام این مزایا باعث می شوند غواص ها با روش های ورزش کردن آشنا شوند و در تمرین ها از چند ماهیچه مختلف استفاده کنند. تازه کارها باید حدوداً 12تمرین را فرا بگیرند و طبق یک روند یکنواخت کار ورزش خود را ادامه دهند، و در هر ست، حرکات را 12 تا 20 بار تکرار کنند و هنگامی که سه حرکت را کامل انجام دادند باید 60 دقیقه ورزش کرده باشند.
تمرین گردشی برای غواصی
حال تمرینات گردشی چگونه می توانند به شما در غواصی کمک کنند؟ سیستم عصبی و عضلانی که از مغز و  نخاع و ماهیچه ها تشکیل شده است به شما این امکان را می دهد که اراده داشته باشید و بتوانید حرکات و مهارت هایتان را در طول روز انجام دهید. تمرینات گردشی بهترین راه برای افزایش کارکرد این سیستم در بدن می باشند و دقیقاً این چیزی است که ما در غواصی به آن احتیاج داریم.
یادگیری غواصی به این معنا می باشد که ما بتوانیم انواع مهارت های خاص بدنی را بیاموزیم و سرانجام به صورت ناخوداگاه آن ها را به هم مرتبط سازیم، غواصی همچنین مرتبط می باشد با پیچیدگی ها و احتمالات هرکدام از این مهارت ها و الگوهای مختلف ترکیب آن ها، به عبارت دیگر اگر به درستی این مهارت ها را آموخته باشید، تمرین بیشتر و تسلط بیشتر باعث می شود که شما کامل تر شوید. در نظر داشته باشید که تمرین کردن مهارت های خاص در استخرها با تمرین کردن در آب های پویا که در آن ها اتفاقات به صورت ناخودآگاه رخ می دهند متفاوت است هر قدر تعداد و انواع مهارت های شما گسترده تر باشد در آب های آزاد قابلیت انعطاف بیشتری خواهید داشت، در این راستا تمرینات گردشی باعث می شوند در یک سری از مهارت ها تسلط پیدا کنید و در غواصی عکس العمل بدنتان نسبت به وقایع سریع تر و بهتر باشد.
تمرین گردشی صحیح
بزرگ ترین اشکال تمرین گردشی آنجایی است که به صورت دوره ای اجرا نشود و خیلی از افراد  هستند که تمرینات تکراری را برای مدت زمان خیلی زیادی انجام می دهند، بدن انسان به سرعت خودش را با تمرینات مطابق می سازد و شما موظفید روش تمرین خود را هر از گاهی تغییر دهید، برای غواصی خیلی خوب است که هر چند وقت یک بار جای تمرینات گردشی را به تمرینات هوازی بدهید، تا بیشتر روی قوی شدن قلب و شش هایتان تمرکز داشته باشید .
دقت داشته باشید که در هنگام اجرای تمرینات گردشی در صورتی که آن ها را به درستی انجام ندهید یا اینکه بخواهید خیلی سریع آن ها را انجام دهید ممکن است به خودتان صدمه بزنید.
همچنین در بین تمرین ها به قدر لازم (نه خیلی زیاد) استراحت کنید و اگر برای انجام تمرین ها به باشگاه های ورزشی می روید برای تغییر روتین از دستگاه های مختلف برای تمرین هایتان استفاده کنید و به یاد داشته باشید که حتما قبل از شروع تمرین بدن خود را گرم کنید. برنامه ریزی داشته باشید و از ورزش لذت ببرید.