10 نکته برای راحترباز شدن گوش

10 نکته برای راحترباز شدن گوش

وقتی که صحبت از نگهداری طولانی مدت سلامت گوشهایتان در حرفه غواصی باشد ، برابرسازی مناسب، ضروری است.  از نکات زیر جهت آسان تر کردن موضوع استفاده کنید.
هنگامی که ما در آب فرو می رویم ، فشار آب اطراف از فشار گوش میانی ما بالاتر می رود. اگر به این موضوع توجه نشود ، این فشار نه تنها باعث ایجاد درد می شود ، بلکه باعث آسیب به یک بخش ظریف و کوچک گوش می شود. راه حل این است که مطمئن شویم که برابر سازی مناسب فشار در هنگام پایین رفتن انجام می گیرد. این مهارت برای برخی غواصان آسانتر از دیگران است ، هر چند اگر شما با برابر سازی فشار دچار مشکل شدید ، از یک یا چند راهنمایی زیر برای برابرسازی گوش خود پیروی کنید.
(لفظ برابرسازی در این مقاله به معنی برابر سازی فشار است)
قبل از اینکه وارد آب شوید شروع کنید.
قبل ازینکه حتی خیس شوید،  لوله های Eustachian ( لوله های کوچکی که از گلوی شما تا گوش داخلی شما ادامه دارد) را بوسیله بستن دهان ، pinching بینی و تلاش برای پف کردن آرام از راه بینی ، تحت پیش فشار قرار دهید. این کار به طور کمی فشار لوله های Eustachian را افزایش می دهد که برابرسازی را هنگام فرو رفتن در آب اسانتر می کند. همانند هر تکنیک برابرسازی دیگری ، راحت عمل کنید و زیاده روی نکنید که امکان ناراحتی یا آسیب وجود دارد.
برابرسازی را زود و مکرر انجام دهید.
بیشترین دلیل رایج مشکلات در طول پایین رفتن این است که اغلب غواصان زمان زیادی را قبل از برابرسازی گوشهایشان صبر می کنند. اگر اختلاف فشار بین داخل گوش و فشار محیط زیاد شود ، برابرسازی تقریبا غیر ممکن می شود. برای اولین علائم ناراحتی صبر نکنید. هنگامی که پایین رفتن را شروع کردید ، برابرسازی را انجام دهید و اغلب اوقات این کار را انجام دهید. برخی از مردم به برابرسازی گوشها در هر چند پا احتیاج دارند ؛ هر چندکه برخی دیگر با انجام دادن کمتر آن نیز می توانند کنار بیایند. شما باید تناوب مورد نیاز خود را پیدا کنید ، اما آسیبی در انجام بیش از تناوب مورد نیاز شما نیست.
اول پاها
اگر با تسویه گوشهایتان مشکل دارید موقعیت قائم خود را بیشتر نگه دارید. با عمودی ماندن نسبت به افقی شدن اختلاف فشار کم بین هوای شش شما و هوای گوش شما به برابر سازی کمک می کند. در حقیقت مطالعات نشان داده اند که برخی تکنیک های تسویه به 50 درصد نیروی بیشتر در موقعیت سرپایین نسبت به موقعیت سر بالا نیاز دارد.
آرام حرکت کنید
هرقدر سریع تر داخل آب بروید کار شما سخت تر می شود اگر مانند یک سنگ به سرعت فرو می روید و احتمالا اضافه وزن دارید بهتر است از باد کردن BC استفاده کنید تا کم کم داخل آب شوید 
بالا را نگاه کنید
نگاه کردن به بالا می تواند به شما در باز کردن گوش هایتان کمک می کند 
توقف
سعی کنید در هنگام پایین رفتن گاهی توقف کنید و عمل برابرسازی را انجام دهید
مراقب آلرژی به غذاها باشید
بعضی از مواد غذایی مانند مغزها می توانند مخاط را تحت تاثیر قرار دهند و باعث بسته شدن مجاری شوند که این، برابرسازی را مشکل یا حتی غیرممکن می سازد.
آب بنوشید
کمبود آب می تواند باعث شود مخاط شما مجاری تنفسی شما را ببندد و همچنین مانع باز کردن گوش شود پس همیشه قبل از غواصی آب بنوشید.
گردآوری و ترجمه : بخش آموزش شرکت توسعه تجهیزات غواصی ایران
هرگونه استفاده از مطالب این وب سایت در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد.