پنج مرحله نگهداری وت سویت

پنج مرحله نگهداری وت سویت

بعد از یک روز استفاده کردن از وت سویت غواصی، از خشک کردن آن جلوی آفتاب یا قرار دادن آن در صندوق اتومبیل خودداری کنید و مراقب باشید هرگز آن را در ماشین لباسشویی قرار ندهید.
به جای این کار لباس خود را درون یک سطل آب سرد یا نیمه گرم (آب داغ باعث می شود وت سویت تا حدودی انعطاف خود را از دست بدهد) بیاندازید و با استفاده از یک محلول شست وشوی ملایم بکینگ پودر و یا شامپوی مخصوص وت سویت آن را بشورید (هرگز از سفیدکننده ها استفاده نکنید).
استفاده کردن از مواد شوینده ملایم باعث می شود که لباس شما بو نگیرد، حالت شست وشو باید به شکل چرخاندن لباس مانند حرکت لباسشویی باشد، درابتدا وت سویت خود را به مدت 30 دقیقه بشورید و سپس آن را پشت و رو کنید و 30 دقیقه دیگر شست و شو را ادامه دهید. 
هنگام شست و شو قسمت های زیپ دار و یا دوخته شده وت سویت را با استفاده از یک مسواک تمیز کنید و زیپ را روی نوارش بالا و پایین کنید تا اگر هرگونه آثار کثیفی در دندانه های آن باقی مانده است آزاد شود و با استفاده از مسواک خارج گردد.
سپس لباس را از تشت خارج کنید و قسمت های داخل و خارجش را با استفاده از شلنگ به خوبی آب  گیری کنید.
وت سویت را برانداز کنید تا اثری از پارگی و خرابی روی آن وجود نداشته باشد، مخصوصا در قسمت درزها ممکن است این اتفاق رخ دهد، اگر اثری وجود داشت با استفاده از نخ های پلی استر آن را بدوزید و یا با استفاده از چسب وت سویت نئوپرن را بازسازی کنید. همچنین قسمت زیپ را چک کنید تا دندانه شکسته ای وجود نداشته باشد.
سپس وت سویت را پشت و رو کنید و آن را روی آویز ضخیم (آویزهای مخصوص لباس غواصی) خارج از معرض نور آفتاب آویزان کنید (آویزهای معمولی باعث می شوند روی قسمت شانه وت سویت چین خوردگی ایجاد شود) هنگامی که خشک شد آن را از حالت پشت و رو خارج کنید و مراحل را دوباره تکرار کنید تا لباس کاملا خشک شود.
هنگامی که لباس کاملا از داخل و خارج خشک شد آن را دوباره روی آویز مخصوص آویزان کنید و در صورتی که این امکان برای شما وجود ندارد آن را در جای خودش تا کنید و سعی کنید تا آنجایی که ممکن است با استفاده از روزنامه و یا چند عدد لباس کهنه داخل آن را پر کنید تا به آن فرم دهند. مراقب باشید تا جسم سنگین مانند سیلندر روی آن قرار ندهید چرا که اثر آن روی لباس می ماند و نئوپرن را له و خراب می کند و باعث می شود لباس خاصیت عایق بودن خود را به سرعت از دست بدهد. آن را در مکانی قرار دهید که تقریبا دمای ثابتی داشته باشد.