خواص سبزیجات چه تأثیری بر روی روند پیگیری غواصی شما دارند

خواص سبزیجات چه تأثیری بر روی روند پیگیری غواصی شما دارند

اگر از آن دسته افرادی هستید که سبزی نمی خورند با خواندن این مطلب پی خواهید برد که خواص سبزیجات چه تأثیری بر روی روند پیگیری غواصی شما دارند و از این پس برای رنگ سبز احترام بیشتری قائل خواهید شد.
به نظر می رسد رنگ سبز قوی ترین رنگ موجود در سیاره ما باشد، چرا که این رنگ سمبلی از زندگی می باشد و بیشترین سطوحی از زمین که حیات در آن ها وجود دارد به رنگ سبز می باشند، رنگ سبز نمادی از طبیعت و حضور بهار و طراوت است و در کنار تمام این مسائل باید بدانیم که این رنگ برای بدن انسان حیاتی است و به خصوص در رشته ای که ما در آن فعالیت داریم مواد مغذی موجود در غذاهای سبز مانند سبزیجات، میوه ها و برخی گیاهان دریایی به سلامتی بدن انسان کمک ویژه ای می کنند، از بیماری ها جلوگیری می کنند و بدن را برای مقابله با استرس های فیزیولوژیکی و تأثیرات فشار در عمق و بالا بردن عملکرد غواص مقاوم می کنند.
کرفس، خیار و بروکلی سه پرچمدار اصلی
بگذارید از یک سینی سبز که به راحتی می توان روی یک قایق هم سرو کرد شروع کنیم، شما به راحتی می توانید این چند مورد را همراه خود داشته باشید، کرفس، خیار و بروکلی سبزیجاتی هستند که به صورت خام مصرف می شوند و با درصد کالری کم در هنگام غواصی بدن شما را پشتیبانی می کنند و از کم آبی بدن جلوگیری می کنند. درصد آب موجود در خیار97% و از هر غذای دیگری بر روی زمین بیشتر است و این آمار برای کرفس 95% و برای بروکلی 91% درصد می باشد و در ضمن این سبزیجات به علت وجود فیبر باعث می شوند که شما احساس گرسنگی نکنید. از نظر مواد مغذی هم کرفس حاوی تعداد زیادی از انواع ماده آنتی اکسیدان می باشد و طبیعتاً ضد تهوع است و همچنین از سلول ها، رگ ها و اندام بدن در مقابل آسیب دیدگی بر اثر اکسیداسیون محافظت می کند. بهتر است کرفس خریداری شده را در مدت 5 تا 7 روز مصرف کنیم و تا قبل از مصرف آن را قطعه قطعه نکنیم.
گفته می شود خیار دارای مواد مغذی می باشد که از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری میکند، همچنین دارای ویتامین C و منگنز فراوان است.
و در آخر ویژگی های موجود در بروکلی به جلوگیری از سرطان، دیابت، پوکی استخوان و حساسیت کمک می کنند. شما می توانید بروکلی را خام و یا پخته شده مصرف کنید ولی مراقب باشید آن را درون مایکروفر قرار ندهید، زیرا اشعه مایکرو باعث می شود بروکلی خواص خود را از دست بدهد. همچنین جوانه بروکلی 20 برابر بیشتر از خود بروکلی ماده مغذی دارد، طعم بهتری دارد و برای استفاده در سالاد و غذا هم بسیار مناسب تر است و همچنین خاصیت ضد تهوع دارد که برای مسافرت های هوایی هم بسیار مفید می باشند. 
سالاد را فراموش نکنید!!
وقتی صحبت از سالاد به میان می آید به یاد انواع مختلف سالادهایی می افتیم که در منوهای غذاخوری های تمامی اقامتگاه های غواص ها به وفور دیده می شوند. سعی کنید از سالادهایی استفاده کنید که حاوی سبزی های برگ داری مانند کاهو، اسفناج و کلم پیچ می باشند، چرا که این سبزیجات طعم بهتری داشته و سرشار از مواد مغذی هستند که به سم زدایی بدن کمک می کنند و آنزیم هایی که به گوارش مواد پروتئینی کمک می کنند و دارای حجم زیادی کلسیم و پتاسیم می باشند. 
بخارپز کردن یکی از بهترین روش های آماده کردن سبزیجات می باشد و می توان این سبزیجات را در سوپ ها، خورشت ها و حتی دسرها استفاده کرد.
ترجمه و گردآوري بخش آموزش شركت توسعه تجهيزات غواصي ايران