برای خرید یک ماسک خوب به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم!

برای خرید یک ماسک خوب به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم!

seac sub masks L70

این نوع ماسک طوری طراحی شده است که سگک تنظیم اندازه بند ماسک به طور مستقیم به فریم اصلی ماسک متصل است. با این نوع طراحی L70  سگک تنظیم اندازه را نزدیکتر به لنزهای ماسک کرده و این مفصل گردنده تنظیم اندازه را راحت تر میکند و قالب سیلیکونی با نرمی بهتر باعث سیل شدن کامل روی صورت شما خواهد شد.این نوع ماسک در رنگهای مختلف همچنین سیلیکون بیرنگ یا کاملا مشکی تولید شده است. قیمت جهانی این ماست 95 دلار می باشد.

نکاتی که در مورد ماسکهای تک لنزی یا دو لنزی و یا چند لنزی باید بدانید

ماسکهای تک لنزی:

این نوع ماسکها باعث دید بهتر و شما را از دید بدون مانع دنیای زیر آب بهره مند میکنند.و به علت اینکه پل دماغی سفتی بین دولنز وجود ندارد باعث بهتر دیدن و تمرکز بیشتر روی موضوعات راست و چپ شما همچنین تمرکز بیشتر شما روی سوژه های نزدیک خواهد شد.

ماسک های دولنزی:

تمایل موقعیت و نزدیک بودن لنز به چشم که باعث گسترده شدن چشم انداز می شود.این نوع ماسکها بهترین انتخاب برای غواصانی که تصمیم به اضافه کردن لنز طبی به ماسک خود را دارند خواهد بود.برخی ازشرکتهای تولید کننده ماسک لنزهای طبی با شماره های مشخص مناسب نصب روی ماسکهای تولیدی خود را تولید میکنند و افرادی که نیاز به این نوع لنز ها دارند میتوانند در هنگام خرید لنز مناسب چشم خود را سفارش دهند.

ماسکهای چند لنزی:

این نوع ماسکها اساسا همان ماسکهای تک لنزی یا دولنزی همراه با پنجره کناری هستند که باعث بیشتر شدن دید اطراف و همچنین ورود بیشتر نور و احساس کردن دید کاملتری از سوژه ها خواهند شد.به همین دلیل این نوع ماسکها برای افرادی که از فضای تنگ روی ماسک رنج میبرند توصیه می شود.البته توجه داشته باشید تقاطع لنز جلو و لنز کناری بدون درز باعث ندیدن و کوری برخی نقطه ها برای استفاده روی سطح آب میشود ولی برخی غواصان این مزیت دید کناری را به عدم تمرکز بر سوژه ها روی سطح آب ترجیح میدهند.