فکر می کنید برای غواصی کردن آماده هستید؟

فکر می کنید برای غواصی کردن آماده هستید؟

از دن بپرسید!! DAN
من یک غواص با تجربه 58 ساله هستم و اخیراً چند مشکل پزشکی پیدا کرده ام که من رو در حدود 10 ماه است که از آب ها دور نگه داشته است. تابستان نزدیک است و من نمی دانم چطور برای غواصی آماده بشوم!!
در مدت 38 سالی که دن (DAN) به غواص ها کمک می کرده است، ما به این نتیجه رسیده ایم که از اکثر تصادفات و تلفات با پیشگیری، آمادگی و تمرین می توان جلوگیری نمود. ما مداوم در مورد ایمنی غواصی و آمادگی و تمرین صحبت می کنیم و متاسفانه همیشه این مشکلات به وجود می آیند. با توجه به اهمیت سلامتی شما، در این نوشته چند نکته مهم برای غواصی ایمن و لذت بخش را جمع آوری کرده ایم.
به سلامتی خودتان کمک کنید و روی فرم بمانید
مشکلات سلامتی و بودن در خارج از آب برای مدت زمان طولانی، ممکن است که در تناسب اندام شما برای غواصی تأثیر گذاشته باشد. به پزشک خود مراجعه کنید و از او بخواهید که شما را معاینه کند و هیچ شرایط خاص، علائم و نگرانی را از پزشکتان محفوظ نگه ندارید. حتی اگر احساس می کنید که کاملاً بهبود پیدا کرده اید ممکن است آمادگی فیزیکی شما کمی کاهش پیدا کرده باشد.
مهارت هایتان را بازیابی کنید
در هر مرحله ای که هستید، قبل از بازگشت به دنیای غواصی بازیابی مهارت هایتان در یک فضای آرام و کنترل شده کار بسیار عاقلانه ای است. اگر امسال قرار است جای جدیدی را برای غواصی تجربه کنید حتماً یک بار به محل هایی که با آن ها آشنایی دارید (ترجیحاً یک دریاچه) بازگردید و کمی غواصی کنید.
این عمل در نهایت غواصی را برای شما آسان تر کرده و درصد ریسک حادثه را پایین می آورد. 
تجهیزات خود را چک کنید
تجهیزات غواصی شما به منزله پشتیبان جان شما در زیر آب می باشند و باید در نگهداری و برخورد با آن ها با این درجه اهمیت و احترام عمل کرد. بدون این که از عملکرد تجهیزات خود اطمینان حاصل کنید هرگز به آب بازنگردید، خصوصاً واشرها، شلنگ ها، بست ها و شیرها. این قسمت ها وقتی در طول زمان بلااستفاده باشند ممکن است زنگ بزنند یا پوسیده شوند، مخصوصاً اگر تجهیزات قبل از این که وارد انبار شوند کامل خشک نشده باشند. یک غواص با تجربه حرفه ای همیشه تجهیزات خود را چک می کند، چرا که بعضی از مشکلات ممکن است قبل از باز شدن کامل جزئیات تجهیزات مشخص نشوند. 
همیشه یک برنامه برای مواقع اضطرار داشته باشید
متأسفانه حتی با برنامه ریزی و آمادگی کامل، باز هم احتمال بروز حوادث ممکن می باشد. برای همین است که همیشه باید یک برنامه فکر شده مرحله به مرحله برای زمانی که یک حادثه غواصی رخ می دهد داشته باشیم. یک برنامه تأثیرگذار شامل کنترل وضعیت، مراقبت از بیمار، ارتباطات (شماره های اضطراری) که همه این ها منطقی و مستند می باشند می شود. اطمینان حاصل کنید که برنامه، نوشته شده و قابل دسترسی است.