12 حقیقت که در مورد نهنگ های قاتل (ارکا) نمی دانستید

12 حقیقت که در مورد نهنگ های قاتل (ارکا) نمی دانستید

بر خلاف نامشان، نهنگ های قاتل حیواناتی بسیار اجتماعی، پیچیده و باهوش هستند. برای بیشتر آشنا شدن با این موجودات این 12 حقیقت رو در مورد آن ها مطالعه کنید:
1- ماده ها هر سه تا هفت سال بعد از 17 ماه بارداری تنها یک نهنگ کوچک را متولد می کنند.
2- هیچ مدرک مستندی در مورد حمله یک نهنگ قاتل به انسان تا به حال ثبت نشده است.
3- ارکاها (Orcinus orca) که به نهنگ قاتل مشهور هستند بزرگ ترین عضو خانواده دلفین ها می باشند، نهنگ های نر تا طول 10 متری هم رشد می کنند.
4- نهنگ های قاتل از گونه های مختلف ماهی ها و پستانداران آبزی تغذیه می کنند، از شاه ماهی گرفته تا نهنگ های خاکستری.
5- دانشمندان معتقدند نهنگ قاتلی در اقیانوس آرام شمالی زندگی می کند که 103 سال سن دارد و اگر این موضوع صحت داشته باشد این نهنگ تا به حال شاهد دو جنگ جهانی بوده است.
6- نهنگ های قاتل در گروه های دسته جمعی زندگی می کنند و مادر سالاری در بین آن ها رواج دارد، مسن ترین ماده رهبر هر گروه می باشد.
7- نهنگ های قاتل در بین پستانداران (به جز انسان) طولانی ترین قابلیت باروری را دارند، ماده ها معمولاً بعد از سن 30 یا 40 سالگی دیگر باردار نمی شوند و معمولاً تا سنین 90 سالگی عمر می کنند.
8- هم اکنون در 8 کشور دنیا و بین 14 باغ وحش، به طور کل 57 عدد نهنگ قاتل در اسارت انسان زندگی می کنند.
9- هنگامی که سن تولید مثل را می گذرانند به فرزندان بالغشان در شکار کمک می کنند و در جنگ ها آن ها را پشتیبانی می کنند تا به آن ها در ادامه زندگی کمک کنند.
10- باله اصلی یک نهنگ قاتل نر تا 6 فوت طول دارد که از قد یک انسان معمولی بلندتر است، اما باله ماده ها تقریباً نصف این اندازه می باشد.
11- با این که استفاده از مواد شیمیایی سمی FCB در دهه 1970 ممنوع شده اند، اما با توجه به تغییرات جمعیت نهنگ های قاتل، به نظر می رسد سطح این مواد شیمیایی در داخل آب تا سال 2063 از منطقه خطر پایین تر نمی آید.
12- نهنگ های قاتل جوان توسط بزرگ ترها تحت آموزش قرار می گیرند تا مهارت های پیچیده مختلفی را کسب کنند، از جمله کمین کردن برای شکار فوک ها.