10 نکته برای سفر انفرادی در تعطیلات براي غواصی

10 نکته برای سفر انفرادی در تعطیلات براي غواصی

غواصی شاید یک ورزش دو نفره باشد، اما معنیش این نیست که مجبورید، همیشه یک نفر را با خود ببرید. اگر درست انجام شود، سفر انفرادی می تواند شانسی برای ملاقات مردم جدید و لذت زیاد در زیر آب باشد. با رعایت ده نکته زیر، خودتان تجربه کنید:
1-همه مقاصد مثل هم نیستند،برای ملاقات مسافرهای تنهاي دیگر، یک سایت انتخاب کنید که غواص انفرادی زیاد دارد مثل جزایر بی.
2-قایقهای اقامتی جای خوبی برای ملاقات غواص هایی مثل خودتان است. رزرو کنید و پرسنل، شما را با هم اتاقی یا بادی غواصی جفت می کنند. ایونتهای پدی هم شانس خوبی برای ملاقات غواص های انفرادی دیگر فراهم می کند.
3-انعطاف پذیر بودن مسافرت انفرادی کمک می کند که قیمت های مناسب پیدا کنید. حواستان به تخفیف های لحظه آخر برای پرواز، اقامتگاه و قایقهای اقامتی باشد.
4-چه از قایق موقت غواصی را شروع می کنید چه از قایق اقامتی، قبلا با لیدر غواصی صحبت کنید، در مورد سطح مهارت ها و علایق خود، تا شانس بهتری در پیداکردن یک بادی مناسب داشته باشید.
5-اعتماد به نفس در زیر آب، همه چیز است. در نظر داشته باشید که گواهینامه امدادو نجات را بگیرید تا مهارت امداد و نجات شخصی را داشته باشید و زیر آب امنیت داشته باشید، بدون توجه به اینکه بادی شما کیست.
6-هتل ها و اقامتگاه هایی با قیمت های انعطاف پذیر را انتخاب کنید. بعضی هتل ها به خاطر مسافر تنها بودن قیمت های گزاف نمی گیرند. هتل های ارزان قیمت و مسافرخانه ها را نتخاب کنید و در ماههای خلوت مسافرت کنید.
7-سعی کنید در بار هتل یا رستوران محلی غذا بخورید. به احتمال زیاد مسافرهای تنهای زیادی در این مکان ها ملاقات می کنید و بارتندر هم منبع خوبی است برای دادن پیشنهاد در مورد شهر.
8-سفرهای داوطلبانه مثل تحقیقات مرجانی یا تمیز کردن ساحل ،فعالیتهایی ارائه می دهند که گروههای متفاوتی از غواص ها در آن شرکت دارند.
9-قبل از سفر فعالیت های زیادی رزرو نکنید. یکی از بهترین قسمت های سفر انفرادی، داشتن آزادی در برنامه های غیر مترقبه با مردمی است که در راه ملاقات می کنید.
10-برای امنیت در بالای آب، برنامه سفر خود را به دوست یا خانواده بدهید و هر از گاهی با آنها تماس بگیرید. مراقب باشید، شماره اتاق خود را به همراهان جدید ندهید.
ترجمه و تدوين : بخش آموزش شركت توسعه تجهيزات غواصي ايران