کشف دوباره آزادی و شعف با غواصی برای معلولین!

کشف دوباره آزادی و شعف با غواصی برای معلولین!

  
بسیاری از معلولین درک کرده اند که غواصی امکانات جدیدی به آنها ارائه می دهد. با کمک تجهیزات غواصی مخصوص و آموزش کافی، بسیاری از معلولین نقص خود را کنار گذاشته و غواصی را با همه آزادی و شادی که ارائه می دهد، انتخاب کرده اند. معلولیت هایی که غواصی برای آنها مناسب است عبارتند از کم بینایان ، صدمات ستون فقرات و فلجی.
به عنوان ورزش و تفریح، غواصی قدرت بدنی، ذهنی و احساساتی را تقویت کرده و ارتباط خاصی با طبیعت برقرار میکند، در حالیکه شانس کشف دنیاهای جدید را هم فراهم می کند.
غواصی یک فعالیت درمانی محسوب می شود. بسیاری از معلولین فلج، پس از غواصی اعضای فلج بدن خود را حس می کنند.
عضلات قوی برای غواصی لازم هستند. معلولینی که تصمیم به غواصی می گیرند، انگیزه پیدا می کنند تا با وزنه های ورزشی کار کنند و داشتن عضلات قوی منجر به سلامت عمومی بهتر برای معلول می شود.
غواصی ورزشی است که نیاز به تمرکز دارد و همین ذهن را از اظطراب زندگی روزمره معلول دور می کند.
معلولینی که دردهای مزمن دارند، در هنگام غواصی درد خود را کمتر یا حتی بدون درد، گزارش می کنند.
غواصی یک ورزش هوازی است که بدون فشار زیاد به مفاصل معلول، شانس یک تمرین کاردیو واسکالار سالم را ایجاد می کند.
یکی از مشکلات اصلی معلولین، تنهایی است و غواصی ورزشی اجتماعی است که امکان آشنایی مردم از گروه های مختلف را ایجاد می کند. افزایش فعالیتهای اجتماعی و تفریحی یکی از بهترین راهها برای سلامتی است.
هر چه تعداد غواصی بیشتر می شود، استقامت بدن غواص بیشتر می شود و همین سلامت عمومی را افزایش می دهد.
به دلیل تصادفات، بیماری ها و چالشهای مادرزادی، تقریبا 15 در صد مردم دنیا معلولیت دارند. با وجودی که برخی فعالیتها برای معلولین امن یا مناسب نیست، تفریح و ماجراجویی خارج از دسترس نیست. با غواصی، بسیاری از معلولین قادر به داشتن سلامتی بهتر، دوستان بیشتر و تماشای دیدنی ترین مکانهای کره زمین هستند و چالشهای جدید، شادی نامحدود و تقدیر از عجایب زندگی فقط چند نمونه از مزایای غواصی است.