چگونه بوت غواصی مناسب فین خود را انتخاب کنید!

چگونه بوت غواصی مناسب فین خود را انتخاب کنید!

اگر قصد غواصی با فین های پاشنه باز را دارید انتخاب بوت مناسب غواصی شما را خیلی راحت تر خواهد کرد پس قبل از خرید بوت نکاتی وجود دارد که به آنها باید توجه داشته باشید.

ضخامت بوت:

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد ضخامت بوت می باشد.جنس بوت از همان جنس وت سوتهاست پس درجه ضخامت بوت ها مشابه وت سوتها می باشد. معمولا ضخامت بوت به نوع غواصی که انجام میدهید تغییر خواهد کرد. مثلا اگر در آبهای گرم غواصی میکنید به بوتهای با ضخامت 3 میلیمتر احتیاج دارید واگر در آبهای سرد غواصی میکنید به بوتهای 5 میلیمتری و یا ضخامتهای بیشتر احتیاج پیدا خواهید کرد.جنس بوت ها از نئوپرن می باشد و برای مصارف مختلف شما لایه های حفاظتی در آستر داخلی بوتها چسبانده می شود.

کفی بوت:

کفی همچنان به نوع غواصی که میخواهید انجام دهید بستگی دارد . اگر برای انجام غواصی از قایق استفاده میکنید بوتهای با گفه نازک مناسب شما می باشدولی اگر از ساحل وارد آب میشوید به بوتهایی با گفی های ضخیم تر احتیاج خواهید داشت که کف پای شما را از بریدگی روی صخره ها و سنگهای سخت و تیز در امان نگاه دارد.

ساق بوت:

ساق بوت هم در غواصی شما خیلی مهم و تاثیر گذار خواهد بود . اگر در آبهای گرم غواصی میکنید بوتهای ساق کوتاه و یا نیمه ساق بهترین گزینه ها برای شما هستند ولی برای غواصی در آبهای سرد شما بدون شک احتیاج به بوتها با ساقهای بلند خواهید داشت. ساقهای بلند نیز از قوزک پای شما هنگام راه رفتن با تجهیزات سنگین غواصی محافظت خواهند کرد.

در هنگام خرید بوت حتما چند بوت در سایزهای مختلف را امتحان کنید و به عدم فشار آمدن انگشت شصت پا هنگام استفاده از بوت دقت نمایید.سعی کنید حتما هنگام خرید بوت فین خود را همراه داشته باشید و همزمان بوت و فین را با هم تست کنید. به کیفیت زیپ بوت دقت نمایید و سعی کنید از بوتهایی انتخاب نمایید که یک چسب محافظ جهت جلوگیری از پایین آمدن زیپ در هنگام غواصی در آنها تعبیه شده است.